Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Az egyháznak a mindenkori politikai hatalom ellenőrének kéne lennie – tette hozzá Lukácsi Katalin a Deutsche Welle riportjában.
Riportot készített a Deutsche Welle a pápa budapesti látogatása és az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus alkalmából, melyben Perintfalvi Ritát és Lukácsi Katalint szólaltatták meg. A magát feminista teogólusként meghatározó Perintfalvi a többi között arról beszélt, hogy a 2015-ös migrációs válság alatt spirituális élményt okozott neki, amikor a Keleti Pályaudvarnál szétnyílt előtte a menekültek tömege és átengedték őt, „a fehér magyar nőt”.
A pápa budapesti látogatásával kapcsolatban elmondta: „nem is véletlen, hogy ennyire rövid időt fog Magyarországon tölteni, csak néhány órát mindössze – pedig sokkal jobb lenne, ha tovább maradna, én például nagyon örülnék neki – de szerintem ennek üzenete van, ő soha semmit nem tesz véletlenül. Ennek is egy politikai üzenete van, hogy csak ennyit maradok”.
A riport másik megszólalója Lukácsi Katalin is osztotta Perintfalvi véleményét, miszerint az egyháznak állást kéne foglalnia társadalmi ügyekben. „A keresztényeknek az a feladata, hogy kritikusak legyenek, mint a sajtó. Ugyanez a feladata az egyháznak is, a mindenkori hatalom ellenőreinek kellene lennie és egy lelkiismeretének kéne lennie az egész társadalomnak, de ebben csúnyán elbukunk” – mondta a Mindenki Magyarországa Mozgalom elnökségi tagja.
A Deutsche Welle riportjának szerkesztője egyébként Bogár Zsolt, aki legutóbb mint a német szocdem pártalapítvány Friedrich Ebert Stiftung munkatársa jegyzett cikkeket a Mércén.
Nyitókép: YouTube